Tarzınıza Uygun Deri Mont Modelleri

Herkesin dolabında bir tane deri mont bulunmalıdır. Deri mont model skalası çok olan ülkelerden birisiyiz. Her tarza uygun deri mont modelleri vardır. Hem erkekler hem de kadınlar için yaz, kış giyebileceğimiz deri mont modelleri mevcuttur.

Dericilik Nedir?

Dericilik çok eski bir sanat dalıdır. Beğenerek giydiğimiz deri montlarımızın tarihi, insanlığın gelişmesiyle başlar, kendilerini soğuktan korunmak amacıyla avladıkları hayvanların derisini kullanmışlardır. İlerleyen zamanda derinin işlenmesiyle, bu meslek zanaat olarak kabul edilmiştir. El işçiliği ile üretilmeye başlanmıştır.

Korunmak için giydikleri deriler, ilerleyen zamanlarda eşya olarak ve başka ihtiyaçlar için kullanılmaya başlanmış, hatta kâğıt olarak da kullanılmıştır.

Günümüzde deri her sektörde kullanılır. Hakiki derinin kullanıldığı alanlardaki ürünlerin seğment seviyesi yüksek ürünlerdir. Örneğin deri koltukların kullanıldığı arabalar üst seğmentde arabalardır. Hakiki deri montların satıldığı mağazalar marka mağazalardır.  

Deri Mont Modelleri

Hakiki deri montlar, suni deri montlara göre daha pahalıdır. Suni deri montlar pvc ve poliüreten malzemelerden üretilir. Malzemesinin ucuz olması, işlemesi kolay seri üretim yapılabilir olması nedeniyle çok daha ucuzdur.

Suni deri mont modelleri de, hakiki deri modelleri ile aynıdır. Kullanılan malzeme kalitesi düşük olduğundan yıpranması ve soyulması kolay olmaktadır.

Deri montlarda kullanılan hakiki deri olarak, küçükbaş hayvan derisi ile büyükbaş hayvan derisi tercih edilir.  Bir deriyi işlemek, ömrünü bu işe adamış ustalık işidir.  Ürettiğimiz deri montlarımız bu ustaların el emeğidir.

Erkeklerinde kullanmayı çok sevdiği deri montlar modellerinden, spor, rahat kesim, içi kürklüden tutun motorcu tarzı deri montlara kadar değişik renk, desen de modeller bulunmaktadır.

Kadın deri mont modelleri ise çok çeşitlidir. Renk, desen, kısa kollusundan uzun kollusuna, kısasından uzununa, kürklü olanlar, spor tarzda olanlar, çok çeşit modeller bulunmaktadır.

Kendi tarzını, stilini yansıtan deri mont modelleri ile kendinizi özel hissedin.  Firma olarak yıllardır deri üzerine geliştirdiğimiz ar-ge çalışmaları ile deri en doğal hali ile işlenmektedir. Tasarım konusunda öncü olan ikbal deri olarak en trend deri mont modellerini sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir