Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır?

Deri giyimden aksesuara kadar pek çok alanda kullanılan kaliteli bir malzemedir. Ancak gerçeği olduğu gibi suni deri de vardır. Peki, gerçek deri nasıl anlaşılır? Gerçek deriyi anlamanın pek çok yöntemi vardır. Bunun için gerçek derinin niteliklerini çok iyi bilmek gerekir. Üstünüze giyeceğiniz bir deri ceket gerçek deri olması uzun vadede sorunsuz bir şekilde giyebileceğiniz anlamına geldiğinden gerçek deriyi sizlerle buluşturan bir firma tercih etmelisiniz. Bu noktada İkbal Deri olarak geçmişten günümüze gerçek deri ile üretilmiş ürünleri tüketicilerimize sunmaktayız.

Gerçek Deriyi Anlamanın Yolları

Gerçek deriyi anlamak için önemli bazı detaylara dikkat etmek gerekebilir. Örnek vermek gerekirse gerçek deri, tıpkı hayvan derisi olduğunda gibi dokunulduğunda gözenekli hissi verir. Yani gerçek deri düz kumaş değildir. Deri her ne kadar yoğun bir şekilde işlense de gözenekleri her daim bellidir.

Gerçek deriyi anlamanın bir diğer yolu da koklamaktır. Gerçek derinin kokusu diğer kumaşlardan farklıdır ve bunu hemen anlayabilirsiniz. Eğer deriyi kokladığınızda yoğun bir plastik kokusu algılıyorsanız muhtemelen elinizde tuttuğunuz suni bir deridir. Erkek deri mont alırken mutlaka koklayın. Gerçek deri nasıl anlaşılır diyorsanız kokladığınızda doğal küflü bir koku alıyorsanız işte o zaman gerçek deri bir ürün alıyorsunuz demektir.

Gerçek Deride Kalite Her Daim Kendisini Belli Eder

Gerçek deri pek çok açıdan kendisini belli etmektedir. Örneğin bir deri aksesuar alıyorsanız on nemi emip emmediği gerçek olup olmadığını gösteren bir işarettir. Yani gerçek derinin üzerine sıvı döküldüğünde gerçek derinin suyu emmesi söz konusudur. Bu da hemen fark edilebilecek bir noktadır.

Hakiki derinin yüzeyi son derece yumuşaktır. Dokusu bile gerçek ve sentetik deriyi ayırt etmenize yetebilir. Gerçek deri rengi ise sizi yanıltmasın. Gerçek deride de arzu ettiğiniz rengi bulmanız mümkündür. Gerçek deri her renkte olmaz sabittir diye bir şey söz konusu değildir. Ve elbette gerçek derinin değeri de gerçek olduğunu belirleyen noktalardan bir tanesidir.

Sizlere gerçek deri ürünler sunan İkbal Deri’de erkek, kadın deri ceket, deri aksesuar gibi pek çok ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz. Gerçek deri nasıl anlaşılır, en basit tabirle kalitesinden! Deri ürünlerimizi yakından görebilir, gerçek deri giymenin keyfine varabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir